top of page

👰🏻Ślubny Alfabet👰🏻 E jak ecru, elegancja, emocje, estetyka, etykieta, eyeliner

Zaktualizowano: 19 wrz 2022

Ecru

Kolor który zdecydowanie coraz bardziej kojarzony jest ze ślubem. Coraz więcej sukien ślubnych jest w tym kolorze, dekoracji czy nawet sukienek druhen. Według Wikipedii :"Pierwotnie w XIX wieku i aż do lat 30., beżowy i écru oznaczały ten sam kolor[1] i były często używane jako określenie naturalnego koloru tkanin takich jak jedwab i len, przed farbowaniem. Écru pochodzi z języka francuskiego i oznacza dosłownie surowy lub niefarbowany." Aktualnie jednak za ten kolor przyjmuje się bardzo jasny odcień żółci zmieszanej z bielą i szarością.


Elegancja

Według definicji słownika PWN "dobry smak w ubiorze i wytworność w sposobie bycia". Zatem jest to kwestia sporna, jak mówią rzecz gustu. Zdecydowanie się z tym zgadzam. Natomiast są rzeczy, które są bardziej eleganckie od innych. Na przykład stylu industrialno-boho nie nazwałabym eleganckim. Ma on w sobie więcej luzu, na więcej można sobie pozwolić. Natomiast styl elegancki to na przykład styl glamour czy styl królewski, który aż ocieka elegancją. Coś o co ja, jako makijażystka staram się zawsze zadbać przy makijażu Panny Młodej, ale przede wszystkim mamy czy teściowej by był on pełen klasy i elegancji. Zatem nie wykonam mocnego, wulgarnego makijażu ociekającego seksapilem, wykonam makijaż, który będzie idealnie się komponował z suknią, a inni pomyślą "jaka elegancka kobieta".

Christian Dior powiedział "elegancja musi być właściwym połączeniem dystynkcji, naturalności, troski i prostoty. Poza tym, uwierz mi, nie ma elegancji. Tylko udawanie."

Emocje

Nie można zaprzeczyć. Są nieodłącznym towarzyszem tego dnia. Zawsze mówię moim Pannom Młodym, że to nie tylko stres, który tak ogólnie wszyscy wrzucają do jednego worka. Oczywiście, stres też jest i jest to logiczne, chcemy żeby wszystko się udało i było jak z naszych snów. Ale co jeszcze nam towarzyszy? Na pewno radość, miłość, pewnie trochę niepewności i smutku, że opuszczamy pewien etap w życiu i wskakujemy do nieznanego. W tym dniu możesz też być zła czy może Ci być wstyd z niektórych powodów. Na pewno odczujesz też podniecenie rosnące z każdą minutą zbliżającej się ceremonii. Emocji jest multum. Ale jak sobie z nimi radzić?

Oto kilka sprawdzonych sposobów. 💕zadbaj wcześniej o dobrą organizację dnia, przygotuj listy zadań dla wszystkich, rozdziel obowiązki, tak byś mogła spokojnie się przygotowywać 💕dobierz dobrych usługodawców, którzy nie tylko będą pewni i sprawdzeni ale też zadbają o Ciebie o rozluźnienie atmosfery w dniu ślubu

💕zadbaj o dobrą dietę i aktywność fizyczną, która spowoduje że będziesz lekka, mózg będzie odżywiony a Ty pełna energii

💕może zacznij medytować, spisywać swoją wdzięczność? Staraj się zauważyć nawet najmniejsze dobro każdego dnia, łatwo o tym zapomnieć w ferworze przygotowań

💕dzień przed ślubem postaw na relaks, niech świadkowa bądź ktoś do pomocy zadba o ostatnie poprawki, albo po prostu pomagaj

💕staraj się nie siedzieć do późna, nawet jak masz problemy z zaśnięciem, wycisz się, idź na spacer, odłóż telefon, wypij mleko z miodem albo kakao i spróbuj zasnąć

💕jak tylko wstaniesz nie sprawdzaj telefonu i miliona wiadomości od usługodawców, postaraj się by poranek był najspokojniejszy,, jeszcze będzie czas na szaleństwa tego dnia

💕koniecznie coś zjedz! Panny Młode zapominają o jedzeniu, a może to się skończyć marnie

💕porozmawiaj z mamą/przyjaciółką na spokojnie i pożartujcie sobie trochę

💕w trakcie przygotowań postaw na relaks, wyciszenie albo zacznij już imprezę! ;)


Stres który będzie Ci towarzyszył, jest nieunikniony. Nie ma drugiego tak przepełnionego emocjami dnia w naszym życiu. Więc pozwól sobie na emocje, one i tak w końcu uderzą. Ale nie pozwalaj na to, by to one Tobą kierowały.


Estetyka

Kolejne trudne słowo do opisania w dzisiejszym poście. Jednakże ważne w tym dniu. Estetyka w filozofii jest dziedziną piękna i doceniania go. Natomiast w naszym codziennym rozumieniu, jest to ogólne pojęcie piękna, dostrzegania go, wrażliwości, spójności. Na przykład powiemy, że fioletowa szminka nie współgra estetycznie z elegancką Panną Młodą. Dlatego ja opisałabym estetykę jako spójność pięknych rzeczy, jako wrażliwość na to, co nas otacza i jak razem się łączy, jak to dostrzegamy. Szczególnie ważna jest w dniu ślubu, gdy chcemy by wszystko do siebie pasowało, wyglądało pięknie i schludnie.


Etykieta

Etykieta, inaczej mówiąc - savoir-vivre. Z języka francuskiego : savoir – wiedzieć, vivre – żyć; „znajomość życia”. Według Wikipedii "ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności funkcjonujących w danej grupie".

Czyli co zawiera etykieta dobrego zachowania, a do czego trzeba się stosować na ślubie?

👍🏻telefonu nie powinniśmy kłaść na stole w trakcie spotkań

👍🏻warto sprawdzić obowiązujący na wydarzeniu dress code, często Pary Młode umieszczają taki dress code na zaproszeniu lub na RSVP i trzeba się do niego dostosować.

👍🏻brak odpowiedzi na zaproszenie lub potwierdzenie obecności w ostatniej chwili, szczególnie tyczy się to osób niezdecydowanych, które nie wiedzą czy przyjdą. Lepiej od razu powiadomić Parę Młodą czy będziemy czy nie, pamiętajmy, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

👍🏻nieprzedstawienie osoby towarzyszącej, buuu totalnie brzydko! Nie wyobrażam sobie jako osoba towarzysząca, żebym nie została przedstawiona. Nie mówię tu o przedstawianiu 100 gościom, ale zasada "wszyscy blisko" i najważniejsi będzie trafna

👍🏻brak serwetki na kolanach, mały błąd który często popełniamy, ale według etykiety bardzo znaczący

👍🏻korzystanie z niewłaściwych sztućców, jeśli mamy więcej niż jedno danie, najłatwiej zapamiętać, że korzystamy ze sztućców od zewnątrz do wewnątrz

👍🏻gestykulowanie ze sztućcami w ręku, nie dość, że niebezpieczne to jeszcze wygląda po prostu wulgarnie i grubaśnie

👍🏻komentowanie jedzenia, myślę że każdy może się do tego przyznać, my jako naród zawsze mamy coś do powiedzenia. Ale jeśli nie mamy nic miłego do powiedzenia lepiej nie mówić nic. (no chyba, że partnerowi na ucho ;))

👍🏻zdejmowanie marynarki do zabawy. Panowie, wiemy, że jest gorąco i niewygodnie, jednak według etykiety mężczyźni powinni mieć marynarkę cały czas, dlatego im dłużej tym lepiej.

👍🏻oczywiście Panie w żadnym przypadku nie powinny zakładać bieli czy beżu! Są to kolory zarezerwowane dla Panny Młodej.


Eyeliner

Jedna Panna Młoda się na niego zdecyduje, inna nie. Eyeliner to część makijażu, która dodaje głębi spojrzeniu, daje optyczne zaczernienie i zagęszczenie rzęs, a czasem może posłużyć jako kolorowa i artystyczna forma wyrazu. W moich makijażach głównie w formie roztartej kreski, bądź czekoladowej graficznej kreski w stylu lat 60. Choć ja osobiście rzadko go dodaję, klientki często go wybierają ze względu na to, że czują się z nim dużo bardziej komfortowo. Pamiętaj jednak, że nie każdemu będzie pasowała tzw "kreska", a na pewno nie wszystkim do twarzy w długiej przeciągniętej jaskółce.

Chcesz dowiedzieć się co będzie w następnym poście? F jak fascynator, fontanna czekoladowa, fotobudka...

14 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page