top of page

Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do makijażu? 

Zacznij przygotowywać się już jakiś czas przed makijażem. Mam na myśli Twoją codzienną pielęgnację i dbanie o swoją cerę i zdrowie. Zacznij od picia wody, aby Twoja cera była dobrze nawodniona. Zwróć też uwagę na Twoje nawyki żywieniowe, jeśli chcesz by Twoja twarz wyglądała pięknie i promiennie oraz nie miała wyprysków, odstaw słodycze i fast foody na tydzień przed makijażem.

Około 2-3 dni przed makijażem wykonaj regulację brwi (zobacz moje prace i zapisz się). Wykonaj również peeling twarzy, dzięki któremu pozbędziesz się wągrów i dokładnie oczyścisz twarz.

Wieczór przed makijażem poświęć nawilżaniu. Zastosuj dogłębnie nawilżający krem oraz peeling na usta. 
W dniu makijażu, nie nakładaj proszę makijażu, nałóż delikatny krem nawilżający i nawilżającą pomadkę na usta. 

 

Zadbaj o pielęgnację, a ja zadbam o Twój makijaż. Nasza współpraca sprawi, że będzie on trwały i piękny.

Jeśli chciałabyś wiedzieć co możesz zrobić więcej, zapraszam Cię do mojego posta - kliknij tu.

makijażystka sesja zdjęciowa

Najpierw umówić się do fryzjera czy na makijaż?

Zazwyczaj proponuję najpierw wizytę od fryzjera. Fryzjer przed czesaniem często myje głowę, czy używa różnego rodzaju preparatów przed jak i po upięciu.  Dlatego też proponuję wizytę u fryzjera najpierw, by nie uszkodzić makijażu oraz żeby nie osadzały się produkty na gotowym makijażu. 

Jeśli nie planujesz mycia i suszenia, nie powinno być problemu z wizytą u fryzjera jako drugą. Przypomnij tylko, że masz już na sobie makijaż i prosisz o nie uszkodzenie go.

Czy dojeżdżam do klientek? 

082.JPG

Tak. Dojeżdżam od min 3 klientek.
Koszt dojazdu to 2 zł/km (licząc od Wejherowa i do Wejherowa).

Dojazd do Wejherowa jest bezpłatny.

Jak przygotować się do usługi z dojazdem?

Nie musisz się martwić, że nie będziesz przygotowana. Wszystko, czego potrzebuję masz już w domu.
Przyjadę do Ciebie z profesjonalnym krzesłem makijażowym, wszystkimi kosmetykami oraz lampą pierścieniową, by idealnie oświetlić Twój makijaż.

Proszę Cię, postaraj się o cichy- nie przechodni pokój. Pamiętaj, że moja praca wymaga skupienia i jest to chwila relaksu dla Ciebie.

 

Do makijażu przyda mi się również miejsce przy oknie i stolik do rozłożenia akcesoriów.
 

Bardzo proszę nie pal papierosów przed wykonaniem usługi, również osoby trzecie palące w pobliżu przeszkadzają mi w pracy i późniejsze klientki czują charakterystyczny zapach papierosów.

Czy jeśli umówię się wcześnie na makijaż, czy wytrzyma całą noc? 

Zadając to pytanie, od razu w odpowiedzi skieruję Cię do recenzji moich klientek, one rozjaśnią Ci tą kwestię ;)

Aczkolwiek, jeśli dobrze przygotujesz się do makijażu (jak pisałam wyżej) gwarantuję Ci, że makijaż utrzyma się bez większych poprawek. W niektórych przypadkach mogą przydać się bibułki matujące bądź szminka. O to też nie musisz się bać, każda klientka dostaje ode mnie tzw. zestaw naprawczy, w którym znajdziesz między innymi pomadkę którą masz na ustach.

Ile trwa wykonanie makijażu?

Na każdą klientkę przeznaczam godzinę. Zazwyczaj makijaż zajmuje około 45 min, wszystko zależy od klientki, od makijażu oraz wielu innych czynników. Natomiast nigdy nie zajmuje mi to dłużej niż godzinę.
Wyjątkiem jest próbny makijaż ślubny, na takowy przeznaczam 1,5h do nawet 2h jeśli chcemy zrobić dwie próby i przedyskutować nasze wizje.

Czy muszę wykonać makijaż próbny ślubny?

Zdecydowanie tak! 
Po pierwsze, ja nie wykonuję makijaży ślubnych bez próby, chyba że byłaś u mnie już kilka razy, wiesz jak maluję, ja znam Twoją cerę i upodobania to nie jest to konieczne.

 

Po drugie, makijaż próbny nie jest kwestią tylko tego, czy Ci będzie się podobał czy nie. Oczywiście, jest to jeden z głównych aspektów. Głównie chodzi nam o to, by sprawdzić, czy przypadkiem nie będzie reakcji alergicznej (odpukać, nic takiego nigdy się nie stało). Próbny makijaż, fryzura czy sprawdzenie jakiegokolwiek usługodawcy jest tylko po to, by w dniu ślubu uniknąć stresu.

Po makijażu próbnym masz szansę, żeby zobaczyć jak makijaż się utrzymuje oraz to czy jest to na pewno TEN makijaż. Po tym makijażu zawsze zalecam przyglądanie się sobie, robienie zdjęć na zewnątrz, wewnątrz, w różnym świetle, pytanie o opinie innych. Wszystko po to, byś w dniu ślubu czuła się pewnie.

Jeśli chcesz poczytać więcej - na blogu jest już o tym wpis.

IMG_8254.jpg

Kiedy najlepiej umówić się na makijaż próbny ślubny? 

Idealną dniem na makijaż próbny ślubny będzie dzień, w którym masz przymiarkę sukni ślubnej i fryzurę próbną. Będzie to dobra okazja, żeby zobaczyć jak wszystko prezentuje się razem. Czy makijaż, fryzura, biżuteria współgrają z suknią i Twoją wizją.

Makijaż próbny ślubny polecam wykonać około 2/3 miesiące przed ślubem, nie wcześniej. W ciągu tych dwóch miesięcy jesteśmy ewentualnie w stanie poprawić stan Twojej cery jeśli będą jakieś wątpliwe kwestie. 
Jeśli masz ze sobą biżuterię bądź zdjęcia inspiracyjne, koniecznie weź je ze sobą - pomogą nam one w ustaleniu wspólnej wizji Twojego makijażu.

 Na jakich kosmetykach pracuję? 

Wszystkie produkty jakich używam sprawdzam najpierw na sobie. Jako, że mam skłonności do alergii, jestem idealnym testerem. Dopiero, gdy coś się sprawdzi u mnie, stosuję to u moich klientek. Każdy produkt dostosowuję indywidualnie do Ciebie i Twoich potrzeb.


Używam produktów wysokiej jakości, marek takich jak MAC, Clarins, Marc Jacobs, Charlotte Tilbury Becca, Kryolan czy Mehron. Mam również kilka perełek z niższych półek, na przykład Inglot, Kobo, Nyx czy Golden Rose. 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, na które nie znalazłaś odpowiedzi, koniecznie do mnie napisz.

Napisz do mnie

Dziękuję za przesłanie!

bottom of page